Wonen en zorg

De wereld van wonen en zorg is volop in beweging. Vanaf 2013 is het traject ingezet van extramuralisering van de zorg voor grote groepen zorgvragers. Concreet betekent dit dat zorgvragers met een zorg-zwaartepakket (ZZP) lager dan 5 langer zelfstandig thuis moeten blijven wonen. In dit thema wordt de ontwikkeling van het aantal afgegeven beschikkingen voor intramurale- en extramurale zorg gepresenteerd. Daarnaast worden  gegevens over de verwachte vraag naar wonen met zorg weergegeven, afkomstig uit de Gelderse monitor Wonen en Zorg 2016. De gegevens binnen dit thema hebben betrekking op verschillende zorgsectoren: ouderenzorg, GGZ en gehandicaptenzorg. De gegevens en kwalitatieve trends stellen gemeenten, regio’s, corporaties en zorgaanbieders beter in staat om beleid te maken.

Van de monitor Wonen en Zorg 2016 zijn factsheets gemaakt met een uitwerking op gemeente- en regioniveau. 
Factsheets Monitor Wonen met Zorg 2016

Ontwikkeling aantal beschikkingen intramuraal en extramuraal 2012 - 2015

Beschrijving Voeg toe aan favorieten Verwijder uit favorieten Toegevoegd aan favorieten Excel
De ontwikkeling van het aantal intramurale en extramurale beschikkingen afgegeven door het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ).
Ontwikkeling aantal beschikkingen intramuraal en extramuraal 2012 - 2015
CIZ 2015

Ontwikkeling aantal beschikkingen extramuraal naar type zorgvrager 2012 - 2015

Beschrijving Voeg toe aan favorieten Verwijder uit favorieten Toegevoegd aan favorieten Excel
De ontwikkeling van het aantal extramurale beschikkingen naar type zorgvrager.
  1-jul 20121-jan 20131-jul 20131-jan 20141-jul 20141-jan 2015
Somatische zorg31.13032.31533.36534.09534.81534.540
Psychogeriatrische zorg2.0452.2002.2352.4002.6052.655
Psychiatrische zorg8.6809.2009.3109.4809.7109.985
Verstandelijk gehandicapte zorg8.7958.9558.8808.9958.9808.830
Zintuiglijk gehandicapte zorg965745670640605570
Lichamelijk gehandicapte zorg3.3203.7504.0854.3004.6504.910
Totaal54.93557.16558.54559.91061.36561.490
CIZ 2015

Ontwikkeling aantal beschikkingen intramuraal naar type zorgvrager 2012 - 2015

Beschrijving Voeg toe aan favorieten Verwijder uit favorieten Toegevoegd aan favorieten Excel
De ontwikkeling van het aantal intramurale beschikkingen naar type zorgvrager.
  1-jul 20121-jan 20131-jul 20131-jan 20141-jul 20141-jan 2015
Somatische zorg14.52512.25511.57010.7859.7759.155
Psychogeriatrische zorg9.0309.2159.2459.2309.3309.650
Psychiatrische zorg6.1756.8006.9057.0157.0156.950
Verstandelijk gehandicapte zorg12.68513.61013.88014.06014.22014.410
Zintuiglijk gehandicapte zorg415430415435430430
Lichamelijk gehandicapte zorg2.4202.6152.5252.4902.4602.445
Totaal45.25044.92544.54044.01543.23043.040
CIZ 2015
Download deze pagina als PDF    |   Bronnenlijst